KARADAYI

KESİCİ

CUTTER

1-Birden fazla tuğlayı üreten bir kalıp düzeninde çalışırken, tuğlaların farklı süratle çıkmaları durumunda kesime girecek tuğla bloklarındaki boy farkının uçtan kesilip atılması için 1 nolu ayar butonu kullanılarak asgari zaiyat temin edilir. Kesici tellerin arasındaki mesafe kesilecek tuğla boyuna göre ayarlanır. En uçtaki kesici tel tuğla bloklarının ucundaki boy farklılıkları bertaraf edecek şekilde kesimi gerçekleştirir. Böylece uçta bir zaiyat meydana gelir. Bunun minimum olması için 1 Nolu kumanda butonu görev yapar.1 Nolu butonun ayarında yapılacak iş, son kesici telin tuğla bloklarının ucunda minimum artık sağlayacak şekilde ayarlanmasıdır. Kesilen standart boy tuğlalar ile atık ölçü dışı parçalar kesiciden sonraki tuğla toplama bandı üzerine giderler. Oradan tuğlalar kurutma sehpalarına alınır. Atık parçalar ise toplama bandının sonundan dökülerek toprak sahasına atılırlar. Makina kendi kendine tüm sistemi otomatik olarak ayarlar. Çıkan tuğlanın uzunluğuna ve hızına göre kesimi aynı şekilde tekrarlarlar. Bu işlem, Makinanın elektrik, hidrolik, mekanik sisteminin senkronizasyonu ile sağlanır.

2-Kesici kesme işlemini hidrolik güç ile yapar. Çıkan tuğla hızı ne olursa olsun makine kesime geçince tüm kesme düzeni bu hıza senkronize olarak hareket eder. Böylece kesilen tuğla yüzeylerinin dikey olmasını sağlar. Makinada kesim hızı ortalama ortalama 25-30m/dakika olarak ayarlanmıştır.

3-Kesim işi bittikten sonra Makinanın yeni bir kesime hazırlanabilmesi için otomatik olarak kesme düzenini geriye çekerek ilk makine pozisyonunu temin eder.

4-Kesicinin kesim yapmadığı bekleme süresinde, otomatik olarak yağ basıncını sıfırlayarak gereksiz enerji tüketimi önlenmiş olur. Böylece hidrolik yağın ısınması mümkün olduğu kadar önlenir.

5-kesici tellerin kısmen meyilli olması kesimin daha kolay yapılabilmesini sağlar. Böylece asgari bir zorlamanın doğurduğu imkândan yararlanılarak ince kesitli tel kullanılabilir.

Kesici tel kalınlığı 0.8mm olmalıdır.

6-Tel kopmalarının asgaride olması için çok iyi öğütülmüş kil topraktan üretimin yapılması şarttır. Zira içinde taş parçacıkları ihtiva eden tuğlanın kesiminden tellerin isabet edeceği taş parçacıkları kopma olayını artıracaktır.

7-Makinanın tüm mekanik elemanları güçlü ve kaliteli malzemelerden yapılmış olup sağlıklı ve uzun ömürlü hizmet görebilirler.

8- Elektrik ve hidrolik sistemi emniyetli ve kaliteli malzemelerden yapılmış olup, sorun çıkarmadan uzun zaman görev yaparlar.

VP-700

VAKUM PRES

VACUUM EXTRUDER

Monoblok ve klasik olarak imal ettiğimiz Tuğla ve Kiremit üretiminde hammaddeye mamül şeklinin verilmesini sağlayan makinadır.

BS-6700

BEŞİGER

BOX FEEDER

Makine parkında ilk besleyici ve taşıyıcı makine olarak kullanılan üretim hattına istenilen ölçüde malzeme akışı sağlar. Ayrıca beşiger üretim hattının arasında da taşıyıcı bir depo olarak kullanılabilir.

FK-600

FİLTRELİ KARIŞTIRICI

DOUBLE SHAFT SCREEN MIXER

Ot ve ağaç kökleri gibi yabancı maddeleri hammaddeden ayırmak için filtreli karıştırıcı kullanılır.

EV-1000x800

EZİCİ VALS

GRINDING ROLLER MILL

Toprağın iki merdane arasında ezilerek özleşmesini ve kompakt bir yapı kazanmasını sağlar. Hammadde içerisindeki iri malzemeleri ufalayarak üretimdeki kaliteyi arttırır.

KAR-AK-60

60'LIK AÇIK KARIŞTIRICI

DOUBLE SHAFT MIXER

Açık karıştırıcıda toprak ve benzeri maddelerin ıslatılarak yoğun bir şekilde karıştırılması ile homojene olmaları sağlanır

KAR-EYK-1900

ELEKLİ YILDIZ KARIŞTIRICI

FIEVE MIXER

Tuğla ve kiremit üretiminde kullanılan kilin homojen bir şekilde karışmasını ve son sulama işlemini yapar.

KİS KIRICI

ÇİFT ROTORLU KİS KIRICI

DOUBLE ROTOR HUMMER MILLS

Hammadde hazırlama grubuna ait makinadır.150 ile 200 mm büyüklüğündeki parçaları 0 ile 8 mm arasında

PLT01

PELET PRES

PELET PRESS

Pelet presi kaynaklı çelik konstrüksiyon ana gövdeli ve kayış kasnak tahriklidir.

KARADAYI

KİREMİT SİLİKONLAMA

TILE SILICONE

Karadayı Kiremit Silikonlama Makinası

KARADAYI

TAŞ AYIRICI

STONE ELLIMINATIG

Taş Ayırıcı

KARADAYI

KESİCİ

CUTTER

Birden fazla tuğlayı üreten bir kalıp düzeninde çalışırken, tuğlaların farklı süratle çıkmaları durumunda kesime girecek tuğla...