KARADAYI

TAŞ AYIRICI

STONE ELLIMINATIG

Bu makine taş ve benzeri yabancı maddeleri hammaddeden ayırmak amacıyla kullanılır. Ayırma işlemi birisi düz diğeri kanallı olan iki merdanenin dönmesiyle sağlanır. Merdaneler ters yönde ve farklı hızlarla çalışırlar.

 

Çapı 15 mm ‘nin üzerindeki, sertliği yüksek ve ezilemeyen yabancı maddeler kolaylıkla ayıklanabilir. Ayrıca makinede sertliği az olan küçük taşlar ve benzeri maddeler hammadde ile beraber ezilir.

 

Makineye kesinlikle ezilemeyen yabancı maddeler geldiğinde, merdanelerin herhangi bir şekilde zarar görmesi, sigorta adı verdiğimiz emniyet diski ile önlenmiştir.

 

Yan taşıyıcı gövdeler çelik konstrüksiyon olarak imal edilmiştir. Yataklar çok mukavemetli pik dökümden yapılmış olup yataklama sistemi ayarlanabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

 

Merdaneler değişik özelliklerdeki dökümlerden imal edilebilir. Kanallı merdane sabit yataklı olup, düz merdane ise hareketlidir. Ayarlanabilir sıyırıcı bıçaklarla merdanelerin yüzeyleri çalışma esnasında daimi olarak temizlenir.

VP-700

VAKUM PRES

VACUUM EXTRUDER

Monoblok ve klasik olarak imal ettiğimiz Tuğla ve Kiremit üretiminde hammaddeye mamül şeklinin verilmesini sağlayan makinadır.

BS-6700

BEŞİGER

BOX FEEDER

Makine parkında ilk besleyici ve taşıyıcı makine olarak kullanılan üretim hattına istenilen ölçüde malzeme akışı sağlar. Ayrıca beşiger üretim hattının arasında da taşıyıcı bir depo olarak kullanılabilir.

FK-600

FİLTRELİ KARIŞTIRICI

DOUBLE SHAFT SCREEN MIXER

Ot ve ağaç kökleri gibi yabancı maddeleri hammaddeden ayırmak için filtreli karıştırıcı kullanılır.

EV-1000x800

EZİCİ VALS

GRINDING ROLLER MILL

Toprağın iki merdane arasında ezilerek özleşmesini ve kompakt bir yapı kazanmasını sağlar. Hammadde içerisindeki iri malzemeleri ufalayarak üretimdeki kaliteyi arttırır.

KAR-AK-60

60'LIK AÇIK KARIŞTIRICI

DOUBLE SHAFT MIXER

Açık karıştırıcıda toprak ve benzeri maddelerin ıslatılarak yoğun bir şekilde karıştırılması ile homojene olmaları sağlanır

KAR-EYK-1900

ELEKLİ YILDIZ KARIŞTIRICI

FIEVE MIXER

Tuğla ve kiremit üretiminde kullanılan kilin homojen bir şekilde karışmasını ve son sulama işlemini yapar.

KİS KIRICI

ÇİFT ROTORLU KİS KIRICI

DOUBLE ROTOR HUMMER MILLS

Hammadde hazırlama grubuna ait makinadır.150 ile 200 mm büyüklüğündeki parçaları 0 ile 8 mm arasında

PLT01

PELET PRES

PELET PRESS

Pelet presi kaynaklı çelik konstrüksiyon ana gövdeli ve kayış kasnak tahriklidir.

KARADAYI

KİREMİT SİLİKONLAMA

TILE SILICONE

Karadayı Kiremit Silikonlama Makinası

KARADAYI

TAŞ AYIRICI

STONE ELLIMINATIG

Taş Ayırıcı

KARADAYI

KESİCİ

CUTTER

Birden fazla tuğlayı üreten bir kalıp düzeninde çalışırken, tuğlaların farklı süratle çıkmaları durumunda kesime girecek tuğla...