PLT01

PELET PRES

PELET PRESS

Pelet presi kaynaklı çelik konstrüksiyon ana gövdeli ve kayış kasnak tahriklidir. Rulo, ayna, disk ve kasnak taşıyıcı ana mil kuvvetli ve sağlam bir biçimde yataklanır. Rulman sistemi büyük radyal kuvvetleri taşıyabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Presin ani darbelere karşı emniyet pimi ile güvenliği sağlanmaktadır. Manüel ayarlı çift rulo sistemi olup paslanmaz çelik ya da özel alaşımlı çelik döküm disk kullanılmaktadır. Rulo aksamı kolay sökülüp takılabilecek şekilde dizayn edilmiş olup, rulo mili sökülmeden ayar yapabilmek maksadıyla ince ayar mekanizması üzerinde mevcuttur. Tahrik, uygun güçte bir motor ve SPC-kayış kasnak yardımıyla yapılmaktadır. Şartlandırıcı pelet prese giren yemin miktarını düzenleme ve buharın yeme tam olarak karışımını sağlamaya yönelik olarak kullanılır. Şartlandırıcı mili üzerindeki padıllar ayarlana bilmektedir. Besleme elektronik hız kontrol cihazı ile yapılır. Beslemede U tipi helezon kullanılmaktadır.
KULLANIM ALANLARI
Presler başlıca karma yem, gıda ve kimya ve Gübre sanayinde kullanılmaktadır. Küçük veya büyük tüm tesislerde amaca en uygun kapasite ile çalışır. 3mm-20mm yem peletlendiği gibi gıda ve yem endüstrisinde bazı atıklar yem katkı maddesi olarak tekrar kazanılmaktadır.
ÇALIŞMA PERYODU
Yarı mamul mal Hız kontrol kumandalı besleme helezonundan karıştırma bölümüne sevk edilir. Burada buhar katılarak yumuşatılan mal mıknatıs monteli akış borusundan presleme bölümüne götürülür. Eksantrik rulolar ve disk arasına eşit miktarda yayılan mal burada 3-20mm arası preslenmektedir. Ayarlanabilir bıçak yardımı ile istenilen boyda pelet üretilmektedir. Buhar beslemesi otomatik olarak veya oporatör kumandasıyla yapılmaktadır. 

VP-700

VAKUM PRES

VACUUM EXTRUDER

Monoblok ve klasik olarak imal ettiğimiz Tuğla ve Kiremit üretiminde hammaddeye mamül şeklinin verilmesini sağlayan makinadır.

BS-6700

BEŞİGER

BOX FEEDER

Makine parkında ilk besleyici ve taşıyıcı makine olarak kullanılan üretim hattına istenilen ölçüde malzeme akışı sağlar. Ayrıca beşiger üretim hattının arasında da taşıyıcı bir depo olarak kullanılabilir.

FK-600

FİLTRELİ KARIŞTIRICI

DOUBLE SHAFT SCREEN MIXER

Ot ve ağaç kökleri gibi yabancı maddeleri hammaddeden ayırmak için filtreli karıştırıcı kullanılır.

EV-1000x800

EZİCİ VALS

GRINDING ROLLER MILL

Toprağın iki merdane arasında ezilerek özleşmesini ve kompakt bir yapı kazanmasını sağlar. Hammadde içerisindeki iri malzemeleri ufalayarak üretimdeki kaliteyi arttırır.

KAR-AK-60

60'LIK AÇIK KARIŞTIRICI

DOUBLE SHAFT MIXER

Açık karıştırıcıda toprak ve benzeri maddelerin ıslatılarak yoğun bir şekilde karıştırılması ile homojene olmaları sağlanır

KAR-EYK-1900

ELEKLİ YILDIZ KARIŞTIRICI

FIEVE MIXER

Tuğla ve kiremit üretiminde kullanılan kilin homojen bir şekilde karışmasını ve son sulama işlemini yapar.

KİS KIRICI

ÇİFT ROTORLU KİS KIRICI

DOUBLE ROTOR HUMMER MILLS

Hammadde hazırlama grubuna ait makinadır.150 ile 200 mm büyüklüğündeki parçaları 0 ile 8 mm arasında

PLT01

PELET PRES

PELET PRESS

Pelet presi kaynaklı çelik konstrüksiyon ana gövdeli ve kayış kasnak tahriklidir.

KARADAYI

KİREMİT SİLİKONLAMA

TILE SILICONE

Karadayı Kiremit Silikonlama Makinası

KARADAYI

TAŞ AYIRICI

STONE ELLIMINATIG

Taş Ayırıcı

KARADAYI

KESİCİ

CUTTER

Birden fazla tuğlayı üreten bir kalıp düzeninde çalışırken, tuğlaların farklı süratle çıkmaları durumunda kesime girecek tuğla...