VP-700

VAKUM PRES

VACUUM EXTRUDER

Monoblok ve klasik olarak imal ettiğimiz Tuğla ve Kiremit üretiminde hammaddeye mamül şeklinin verilmesini sağlayan makinadır.

Makina iki ana bölümden oluşmuştur.Birinci bölümü oluşturan üst makine çift milli bir karıştırıcı olup,çamurun karıştırılarak yoğurulması işlemini yapar.
Bu aşamadan sonra çamur vakumlanarak alt makine dediğimiz ikinci bölüme sevk edilir.

Vakumlanmış çamur alt makinadaki taşıyıcı ve bastırıcı helezonlarla kalıp boğazına yürütülür.Kalıp vasıtasıyla istenilen şekil verilerek extrude işlemi tamamlanmış olur.Makine çamuru %16-20 ideal nemlilik oranında işler.

Makine üstün bir dizayn ve komple çelik konstrüksiyon olarak imal edilmiştir.

Makine üst dizaynında çamurun çıkış bölgesinde bıçaklı sistem kullanılmıştır.
Sistem özelliği itibarı ile çamuru vakumlamaya en müsait hale getirerek vakum kamarasındaki sıkışma zorlama gibi sorunları ortadan kaldırmıştır.

Helezon ve çapaları,aşınmaya mukavim çelik dökümden imal edilmiştir. Son derece hassas hesaplanmış olan helezon ve çapalar asgari yükte çalışır.Kolaylıkla değişebilen çelik zırhlar sayesinde bastırıcı ve çıkış bölgesinde çamurun dönmesi önlenmiştir.

Kullanılan dişliler semente ve indiksiyon ile sertleştirilmiş,özel alaşımlı malzeme-lerden imal edilmiş olup,helezonların çamuru vakumlamasından dolayı alın bilyasına gelen yük,uygun helis dişliler sayesinde minimuma indirilmiştir. Şanzumanlara hareket debriyaj sistemi ile verilir.Makine parkının pozisyonuna göre üst ve alt makine istenilen şekilde monte edilir.

VP-700

VAKUM PRES

VACUUM EXTRUDER

Monoblok ve klasik olarak imal ettiğimiz Tuğla ve Kiremit üretiminde hammaddeye mamül şeklinin verilmesini sağlayan makinadır.

BS-6700

BEŞİGER

BOX FEEDER

Makine parkında ilk besleyici ve taşıyıcı makine olarak kullanılan üretim hattına istenilen ölçüde malzeme akışı sağlar. Ayrıca beşiger üretim hattının arasında da taşıyıcı bir depo olarak kullanılabilir.

FK-600

FİLTRELİ KARIŞTIRICI

DOUBLE SHAFT SCREEN MIXER

Ot ve ağaç kökleri gibi yabancı maddeleri hammaddeden ayırmak için filtreli karıştırıcı kullanılır.

EV-1000x800

EZİCİ VALS

GRINDING ROLLER MILL

Toprağın iki merdane arasında ezilerek özleşmesini ve kompakt bir yapı kazanmasını sağlar. Hammadde içerisindeki iri malzemeleri ufalayarak üretimdeki kaliteyi arttırır.

KAR-AK-60

60'LIK AÇIK KARIŞTIRICI

DOUBLE SHAFT MIXER

Açık karıştırıcıda toprak ve benzeri maddelerin ıslatılarak yoğun bir şekilde karıştırılması ile homojene olmaları sağlanır

KAR-EYK-1900

ELEKLİ YILDIZ KARIŞTIRICI

FIEVE MIXER

Tuğla ve kiremit üretiminde kullanılan kilin homojen bir şekilde karışmasını ve son sulama işlemini yapar.

KİS KIRICI

ÇİFT ROTORLU KİS KIRICI

DOUBLE ROTOR HUMMER MILLS

Hammadde hazırlama grubuna ait makinadır.150 ile 200 mm büyüklüğündeki parçaları 0 ile 8 mm arasında

PLT01

PELET PRES

PELET PRESS

Pelet presi kaynaklı çelik konstrüksiyon ana gövdeli ve kayış kasnak tahriklidir.

KARADAYI

KİREMİT SİLİKONLAMA

TILE SILICONE

Karadayı Kiremit Silikonlama Makinası

KARADAYI

TAŞ AYIRICI

STONE ELLIMINATIG

Taş Ayırıcı

KARADAYI

KESİCİ

CUTTER

Birden fazla tuğlayı üreten bir kalıp düzeninde çalışırken, tuğlaların farklı süratle çıkmaları durumunda kesime girecek tuğla...